VT Medical - шаблон joomla Книги
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Woda alkaliczna Dlaczego spożywać wodę alkaliczną o zmienionej strukturze


Po pierwsze
, zjonizowana woda jest potężnym płynnym antyoksydantem, który jest łatwo absorbowany przez organizm. Woda ta neutralizuje wolne rodniki.

Zniszczenia powodowane przez wolne rodniki powodują, że starzejemy się szybciej i są główną przyczyną wielu chorób z chorobą nowotworową włącznie.

Po drugie, zjonizowana woda jest wodą zasadową, która utrzymuje i równoważy pH organizmu (6.9 – 7.2) i wytwarza środowisko, które likwiduje bakterie, zapalenia i choroby.

Po trzecie, struktura cząsteczkowa jest mniejsza niż regularnej wody z kranu.

Cząsteczki wody z kranu tworzą grupy 10 – 13 cząsteczek (lub więcej) w przeciwieństwie do 5 – 6 cząsteczek w wodzie zjonizowanej. Ten mały rozmiar pozwala na lepsze uwodnienie i lepszą detoksykację organizmu.

 
Pijąc wodę alkaliczną, pijemy wodę z dodatkowym tlenem, nie w formie (O2), ale w formie (OH-),  która jest bardzo stabilna ponieważ jest połączona z pozytywnie zjonizowanymi alkalicznymi minerałami.

Dwie grupy wodorotlenowe mogą stworzyć cząsteczkę wody i dać jeden atom tlenu.

Alkaliczne minerały są używane do oczyszczenia z trujących kwaśnych związków i gdy to się stanie, grupa wodorotlenowa jest uwolniona zaopatrując w nadmiarowy tlen zabezpieczający przed rozwojem raka.

Jest to rzeczywisty przypadek „wykonania dwóch pieczeni przy jednym ogniu”.

Mówimy o dwóch rodzajach tlenu.

Jedna jest formą dynamiczną, O2, i druga jest formą stabilną OH- połączona z pozytywnie naładowanym jonem minerału alkalicznego. Organizm potrzebuje obu form tlenu. Jeśli powstrzymać oddychanie, O2 jest odcięty i organizm umiera i jeśli pH organizmu ma wartość poniżej 7, OH- jest również odcięty i następuje śmierć.

Kiedy oddychanie jest zatrzymane, O2 jest zużywane jako pierwsze i następnie organizm będzie zużywał OH-,  a dopiero później nastąpi śmierć. Zajmuje to około 3 minut.

Zatoksycznienie komórek wytwarza dwa podstawowe warunki otwierające drobnoustrojom drzwi;

1.   środowisko kwaśne (co znaczy zbyt dużo kwaśnych odpadów)

2.   niewystarczającą ilość tlenu.

Zbyt duża ilość kwasu oraz niewystarczająca ilość tlenu w komórkach i tkankach są podstawowymi przyczynami wszystkich chorób z nowotworem włącznie

(rak jest końcową fazą zatrucia komórek – mówi Dan Reid).

Zjonizowana woda dostarcza tlen i alkalizuje komórki usuwając nadmierną ilość kwaśnych złogów.

Dr John Tilden w 1935 roku powiedział „Bez trucizn nie może być chorób. Zatrzymywanie metabolicznych trucizn jest pierwszą i jedyną przyczyną chorób. Pierwszą rzeczą do zrobienia, w celu pozbycia się każdej choroby, jest pozbycie się trucizn, ponieważ zatrucie krwi umożliwia powstanie objawów chorobowych”.

Na łożu śmierci Pasteur w końcu przyznał, że „Teoria Mikrobów” jest oszustwem.

Powiedział: „Mikroby są niczym. Środowisko jest wszystkim”. Tym środowiskiem jest alkaliczne, natlenione wnętrze ludzkiego ciała.

Bakterie potrzebują beztlenowego środowiska kwaśnego. Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybowe nie mogą rozwinąć się w tkance, która jest wystarczająco alkaliczna i natleniona.

Antoine Bechamp wykazał, że elementarna forma żywa, mikroorganizm, egzystuje we wszystkich żywych ustrojach i jest zarówno budowniczym jak również recyrkulatorem komórek i organizmów. Zmienia formę życiową odzwierciedlając środowisko (pleomorphism).

Efekt ten może być obserwowany pod mikroskopem, gdy mikroorganizm zmienia się z pałeczkowatej bakterii bacilli na sferyczną cocci a następnie na drożdże, grzyby i pleśnie. Również odwrotnie.

Eksperymenty Bechamp’a dawały powtarzalne identyczne rezultaty.

„Infekcja przez mikroorganizmy nie jest przyczyną żadnej choroby:
zakwaszenie powoduje, że pojawiają się robaki,
alkalizacja powoduje ich zniknięcie.

Stale wdychamy około 14000 mikrobów w ciągu godziny; dlaczego nie jesteśmy martwi?

Mikroby nie powodują ale są rezultatem „chorego” żywego organizmu.

Koncepcja YIN i YANG ma ponad 5000 lat, tak jak praktykowanie głodówek i sauny w celu usunięcia trucizn z organizmu.

Jednym z pierwszych naukowców pracujących nad zagadnieniem zatrucia organizmu był Bechamp i jego następcy w osiemnastym wieku.

Około roku 1908 Dr Howard Hay, po praktykowaniu medycyny przez 16 lat, wyleczył się z „nieuleczalnych” chorób: choroby Bright’a, wysokiego ciśnienia i palpitacji serca - po prostu przez dietę.

Jego kwasowo-zasadowe „połączenia pokarmowe” pomogły milionom.

Edgar Cayce podkreślał potrzebę korygowania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie i polecał głodówkę, lewatywę, zioła i dietę w celu zalkalizowania ciała.

Dzisiaj ruch alkalizowania jest prowadzony przez takich ludzi jak Dr Yang, Tony Robbins, Dan Reid, Dr T. Baroody i niezliczoną liczbę naturopatów na całym świecie.

Nadmierna kwasowość osłabia cały twój system i zmusza organizm do wydobycia minerałów z ważnych dla życia organów i kości w celu zneutralizowania kwasu i bezpiecznego usunięcia go z organizmu.

Ciało wytwarza tkankę tłuszczową aby bezpiecznie zmagazynować śmiertelne kryształy kwaśnych trucizn z dala od ważnych organów jak wątroba, serce i nerki.

"Otyłość jest problemem zakwaszenia, a tłuszcz jest sposobem na uratowanie życia" wyjaśnia Dr Robert Yang.

Dr. Lynda Frassetto, naukowiec badająca zagadnienia kwasowo-zasadowe, stwierdziła w badaniach 1000 starzejących się osób, że nagminnie magazynujemy kwas w tkance tłuszczowej