VT Medical - шаблон joomla Книги
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Ze świata nauki

 

ZASTOSOWANIE ALKALICZNEJ ANTYOKSYDACYJNEJ WODY W CELU UZYSKANIA i  UTRZYMYWANIA ZDROWIA.
Woda podtrzymuje życie. Około 70-80% naszego ciała jest wodą.
Woda koryguje temperaturę ciała i pomaga w trawieniu. Usuwa trucizny z organizmu jak również tworzy płyny ustrojowe.
Jakość i właściwości wody, którą pijemy determinuje jakość naszego zdrowia.
System oczyszczania i jonizacji wody produkuje perfekcyjnie zrównoważoną, ze względu na pH, nieskażoną alkaliczną wodę pomocną w utrzymaniu dobrego zdrowia.

 

Korzyści z wody alkalicznej o wysokim pH (jon wodorotlenowy)

Zaopatruje w energię, nawilża, pomaga w absorbowaniu większej ilości składników odżywczych, wyrównuje równowagę kwasowo-zasadową, przedłuża życie kwiatów ciętych i wspomaga wzrost roślin.
Korzyści z wody kwaśnej o niskim pH (jon wodorowy)
Właściwości oksydacyjne przynoszą ulgę w przypadku skaleczeń, ukąszeń, oparzeń, wysypek, problemów skóry i włosów, usuwają kamień na zębach, stanowią wspaniały sposób łagodzenia trądziku, uczulenia, grzybów, problemów ze stopami, posiekanej / suchej skóry.

Co mówią eksperci ?


„Nie jesteś chory, jesteś spragniony wody” Dr Batmanghelidj.

„ Świat powinien zgodzić się na używanie zjonizowanej alkalicznej wody jako substancję zapobiegającą starzeniu” Dr Arthur M. Ecano.

„Zjonizowana woda powinna być jedną z najważniejszych osiągnięć w naszych czasach”  Dr Gabriel Cousins, autor książki „Świadome odżywianie”.

„Alkaliczna woda usuwa z ciała kwaśne trucizny” Dr Sherry Rogers.

„Najnowszą technologią dotycząca wody w dzisiejszych czasach jest elektrycznie zrestrukturyzowana woda. Specjalne urządzenia rodukują alkaliczną wodę i zmniejszają potencjał elektryczny. Woda jest przekonfigurowana do lżejszych,  prostszych form, które są zdecydowanie lepiej absorbowalne przez organizm. Zaaplikowałem ponad 5000 galonów takiej wody w każdej możliwej do wyobrażenia sobie sytuacji zdrowotnej” Dr T. Baroody, autor książki „Zalkalizuj się lub umrzyj”.

„Moim przekazem dla świata jest picie alkalicznej wody aby wypłukać kwaśne brudy, uniwersalną przyczynę wielu chorób wieku dorosłego” Sang Whang, autor książki „Odwrócić starzenie”.

„Picie czterech do sześciu szklanek alkalicznej wody dziennie zneutralizuje nadmiar kwasu i pomoże odbudować twoje możliwości buforowania. Alkaliczna woda powinna być używana w sytuacjach gdy zakwaszenie spowoduje przeziębienie, grypę, zapalenie oskrzeli. Tak jak witaminy C, E, beta karoten, alkaliczna woda działa jak anty-oksydant ponieważ dostarcza nadmiarowy wolny elektron. Pomaga to organizmowi działać przeciwko rozwojowi chorób serca, zawałom, nieprawidłowej pracy systemu odpornościowego i innym problemom zdrowotnym” Dr Susan Lark, autorka książki „Chemizm sukcesu”.

„Okazuje się, że najważniejszą miarą twojego zdrowia jest pH twojej krwi i tkanek – jak kwaśne lub zasadowe one są” Dr Robert Yang, autor książki „Cudotwórcze działanie pH”.

„Mikro-woda jest jednym z najbardziej ekscytujących osiągnięć medycyny zapobiegowawczej w Japonii” Dr H. Hayashi, chirurg serca, Dyrektor Instytutu Wody z Tokyo.

„Pijąc wodę alkaliczną, proces starzenia może być odwrócony i w długim okresie czasu akumulacja śmieci może być zredukowana do poziomu znacznie młodszej osoby” Herald W. Tietze, autor książki „pH odmładza a nie postarza”.

„Pij przynajmniej 2 do 3 litrów dziennie czystej, najkorzystniej alkalicznej wody, aby zneutralizować, rozpuścić i wypłukać kwasy i inne toksyczne śmieci. Przez codzienne nasycenie organizmu w odpowiednie  ilości czystej, alkalicznej wody, trucizny są stale wypłukiwane z krwi i tkanek i wydalane przez nerki, skórę i kał. Daniel Reid, autor książki „Tao Detoksykacji”.

Tony Robbins, ekspert ‘najwyższego wyczynu’, którego klienci a wśród nich trzej prezydenci USA (z Clintonem), Księżniczka Diana, Andre Agasse pili alkaliczną wodę, mówi swojej audiencji, że powinni pić 6 – 7 litrów alkalicznej wody w celu uzyskania „najwyższego wyczynu”.Kwaśność i Alkaliczność

PH jest jednostką wskazującą na kwaśność lub zasadowość wody.

Woda staje się zasadowa przy wzroście ilości jonów reszt kwasowych i kwaśna przy wzroście ilości jonów wodorowych.

Jednostka pomiarowa kwasowości lub zasadowości jest określana przez wartość pH.

PH 7 jest uważane za neutralne.

Każda cyfrowa różnica pokazuje 10 razy większą ilość jonów wodorowych lub reszty kwasowej.

Np. zwiększenie pH o 1 oznacza, że substancja jest 10 razy bardziej alkaliczna. Zmniejszenie pH o 1 oznacza, że substancja jest 10 razy bardziej kwaśna.


Utrzymywanie równowagi pH

Ludzkie ciało ma tendencję do utrzymywania płynów ustrojowych przy pH 7.3, zgodnie z funkcjonowaniem homeostazy.

Organizm próbuje utrzymać tą równowagę w każdym organie przy pomocy alkalicznych płynów ustrojowych (o najwyższym pH 8.8 wytwarzanych w trzustce).

Stałe utrzymywanie warunków zakwaszenia spowoduje obniżenie funkcji samo-zabezpieczenia organizmu.

Mimo, że nie ma widocznych objawów choroby, picie wody alkalicznej pomoże organizmowi w utrzymaniu homeostazy.

W celu właściwego nawodnienia i wypróżniania, organizm potrzebuje 6 – 8 szklanek wody dziennie.

Z powodu wysokiego pH wody alkalicznej, początkowe picie zbyt dużej ilości może spowodować rozwolnienie lub bóle żołądka.

Rozpocznij powoli, pijąc 1 do 2 szklanek wody zjonizowanej o pH bliskim 8, rano na pusty żołądek i przed pójściem spać.

Powoli powiększaj poziom pH i ilość wody pitej, aż komfortowo będziesz pił wymaganą ilość wody dziennie.

 

Woda jako żywy organizm i jej pamięć.

A więc oprócz poprawy budowy strukturalnej aglomeratów wody, zmiany ilości tlenu w niej zawartego, wprowadzenia wolnych elektronów i stworzenia warunków do powstawania aktywnego wodoru, wszystko to w procesie realizowanym w jonizatorze wody poprzez elektrolizę, warto również przeanalizować zawartość informacji, którą zmagazynowała woda.
Informacja ta wpływa w sposób bardzo znaczny na życie biologiczne a w tym na zdrowie człowieka.
Woda, która wypływa z naszych kranów przeszła różnego rodzaju operacje i wystawiona była na wiele substancji toksycznych. Nawet po usunięciu trucizn, informacja o nich ciągle zapamiętana jest w jej strukturze i w celu otrzymania zdrowej żywej wody wspomagającej procesy życiowe należy zniwelować wpływ tych niedoskonałości.